zdjecia nagłówek

poniedziałek, 3 maja 2010

1 maj

Kolejny raz dociera do mnie, że jakoś niefortunnie nieurodziłem się w najdogodniejszych dla siebie czasach. I bynajmniej nie chodzi tutaj o życie w czasach socrealizmu. Tylko po prostu podczas siedzenia nad tymi zdjęciami, taka myśl przyszła do głowy. Nie pasuję ... i tyle. Nie chce mi się tłumaczyć.

Tak mimowolnie wyszło, że usiadłem nad tymi zdjęciami... w maju i choć jest 4 maja to tak niefortunnie mimo wszystko się kojarzy. To było tak...

Od jakiegoś tam czasu, corocznie (choć od niedawno z moim towarzystwem) grupa śmiałków spotyka się u niejakiej (w przyszłości : ) ) sławnej Malwy na grillu. Ów grill jest wydarzeniem zacnie wielkim jak na liczbę mieszkańców miejsca, w którym swoje położenie ma. Ów Brzeźce, bo tam odbywa się owy spęd, jest małą wioską, co pozwala i wręcz narzuca w pewien sposób robienie wioski: ).
Wracając do sedna sprawy ...na owym grillu ( który notabene odbył się przy grillu elektrycznym w domu :P) chodziło o odtworzenie po najmniejszej linii oporu czasów socrealizmu. Wielki w tym udział miała Malwa, która dysponowała większością gadżetów. Zdjęcia są tylko i wyłącznie z zewnątrz... cały pokój był jednak przystosowany do tego klimatu....

I chciałoby się przytoczyć pewne ostatnie słowa byłego ministra budownictwa za komuny, który popełnił samobójstwo na swojej działce - " Towarzysze ! nie strzelajcie !"4 komentarze:

 1. pierwsze i przedostatnie genialne!

  OdpowiedzUsuń
 2. ludzie na wsi nie są tacy szczęśliwi, czyli coś tu jest nie tak, trochę oszukujesz.
  ale pierwsze zdjęcie jak najbardziej przypada mi do gustu, trochę mi się kojarzy...
  hmmm.
  no właśnie mi się z czymś kojarzy, jak sobie przypomnę nazwisko to Ci napiszę, hah ; )

  OdpowiedzUsuń
 3. to jest luzna improwizacja... poza tym sa ludzie ze wsi i sa 'dzialacze' : ) akcja niby jest na wsi bo wies a wlasciwie silna , zorganizowana i dzialajaca na 200% wies to symbol komuny... to nie ma nic wspolnego z pgeerami czy obecna sytuacja na wsi : )

  napisz bo jestem ciekaw tego zdjecia : )

  OdpowiedzUsuń
 4. te też są świetne. pomysł jak najbardziej. sama wklejam się w robienie fot starych epok (właściwie 20lecia międzywojennego)

  OdpowiedzUsuń